Ürünün kategorisi -> FAWORİ YALITIM ÜRÜNLERİ
ÜRÜN ADI
DEKORATİF KAPLAMA TANE DOKULU
ÜRÜN KODU
DEKORATİF KAPLAMA TANE DOKULU
ÜRÜN AÇIKLAMA
Polistren ve taşyünü gibi ısı ve ses yalıtım sistemlerinde, ince sıva, düzgün yapılmış kaba sıva, beton, gazbeton veya kendini taşıyabilen silikat ya da akrilik esaslı eski boyaların üzerine yenilemek amacıyla güvenle uygulanabilen, çimento esaslı, hafif, elyaf takviyeli, yüzeyde doğal bir doku oluşturan, son kat iç ve dış yüzey kaplamasıdır.

ÖZELLİKLERİ
Uygulandığı yüzeylere tam uyum ve yüksek aderans 
Dış hava şartlarına dayanıklılık 
Yüksek buhar geçirgenliği 
Yüzey hatalarını gidermeye yardımcı 
Doğal ve dekoratif bir görüntü 
Uygulama ve desen verilme rahatlığı

TEKNİK ÖZELLİKLER
Renk: Beyaz (Üzeri boyanmalıdır.)
Kalınlık: 2 mm (maksimum)

UYGULAMA
Fawori Isı Yalıtım Sıvası 4 mm kalınlığında uygulandıktan en az 48 saat (tam kuruduktan) sonra Fawori Dekoratif Kaplama uygulaması yapılmalıdır. Fawori Dekoratif Kaplama uygulanmadan önce mutlaka Fawori Kaplama Astarı uygulaması yapılmalıdır.Fawori Dekoratif Kaplama içerisine ilave edilecek temiz ve soğuk su miktarı hava şartlarına göre ayarlanarak, karışım topaksız hale gelene kadar düşük hızlı bir karıştırıcı ile yaklaşık 10 dakika karıştırılır.Karıştırılan harç 10 dakika dinlendirilir ve tekrar karıştırılır Hazırlanan karışım hava şartlarına da bağlı olarak 2 saat içerisinde tüketilmelidir.Hazırlanan homojen karışım paslanmaz çelik mala ile düzgün bir şekilde yüzeye sürülür ve üründeki partikül kalınlığında bir tabaka elde etmek için fazla malzeme yüzeyden temizlenir. Fawori Dekoratif Kaplama uygulama yüzeyine homojen bir şekilde uygulandıktan en çok 10 dakika içerisinde desen verilmelidir. Fawori Dekoratif Kaplama dokusunu elde etmek için plastik veya poliüretan mala yardımıyla dairesel hareketlerle desen verilir. Desen verilirken mala yüzeyi sık sık sıyrılmalıdır. Geniş alanlı yüzeylerde bindirme olmaması için iş üzerinde yeterli sayıda insan çalıştırılmasına, malzemenin ara verilmeden ve derz bitişlerine ya da detay köşelerine gelinceye kadar ıslak ıslak sürülmesine özen gösterilmelidir. Direk güneş ışığında, güneşin ısıttığı yüzeylerde, sert rüzgarlarda, sis, yüksek nispi nem oranında veya yoğun yağışlar esnasında tatbik edilmemelidir. Gerekirse koruyucu brandalar kullanılmalıdır. Alt tabaka ve hava sıcaklığı uygulama için en az +5 °C, en çok +30 °C olmalıdır. 25°C üzeri sıcaklıklarda mineral kaplamada ani su kaybı ve mukavemet düşüklüğünü önlemek için uygulama sonrası yüzeyler 3 gün boyunca sabah ve akşam spreyleme yöntemi ile (tazyiksiz su) nemlendirilmelidir. Ürün prizini alana kadar dondan korunmalıdır. Fawori Dekoratif Kaplama'nın su iticiliğini ve kirlenmeye karşı dayanımını arttırmak için iki kat Silikonlu Dış Cephe Boyası ile boyanmalıdır.

İNCELTME
25 kg Fawori Dekoratif Kaplama hava şartlarına da bağlı olarak 7 - 8 lt su ile inceltilir.

KURUMA SÜRESİ
Yüzey kuruması 20°C ve % 65 nispi nemde 24 saattir. Tam kuruması ise 2-3 gündür.

SARFİYAT
Kuru ürün sarfiyatı 2-2,5kg/m2
Belirtilen sarfiyat miktarlarının yüzey ve uygulama şartlarına göre farklılık gösterebileceği dikkate alınmalıdır.Kesin sarfiyat için kontrollü numune uygulaması önerilir.

AMBALAJ
25 kg kraft torba

DEPOLAMA
Kapalı ambalajında kuru olarak ve nemden korunarak 6 ay depolanabilir.
ÜRÜN DETAY
İSTEK ve TALEP FORMU
Konu
Adınız Soyadınız
Firma Adınız
E-Posta Adresiniz
Adresiniz
Telefonunuz
İstekleriniz
 
Güvenlik Kodu
 
 BİZDEN HABERLER
 • İSTANBUL MERKEZ
 • Zafer Mah. Cumhuriyet Cad. Köyüm Sok.
  No: 54 Dükkan: 2    
  Yenibosna / Bahçelievler - İSTANBUL
 • T. & F. : 0212 654 76 14
 • info@filosenboya.com
 • İZMİR ŞUBE
 • İnönü Mah. 792.sok. No:12
  Bornova - İZMİR
 • T. & F. : 0232 367 00 58
internet sanatı ürün tanıtım sitesi